Czyli Matka, Syn, Córka i pies z kotem.

Syn.

Wyobrażacie sobie, że mój mały kochany Syneczek skończył właśnie sześć lat? Poważny facet z niego! Tradycyjny prezent ode mnie. List. Kiedyś powinien go tu przeczytać. Będzie starszy, jeszcze bardziej cudowny, może zbuntowany, może już szanujący starą Matkę. Czas pokaże i nauczy nas wszystkiego.

Kochany Synku!

Przepraszam Cię, że nie ma mnie przy Tobie w tak ważnym dla Ciebie dniu. Mam nadzieję, że mimo wszystko był to dla Ciebie wspaniały czas. Byli przy Tobie dziadkowie i siostra. Wiem, że prezenty nie wynagrodzą Ci straconego przez nas czasu, ale obiecuję Ci, że zrobię wszystko, żeby to się nigdy nie powtórzyło. Dalej nie wiesz o istnieniu tego bloga, o tym, że co roku piszę do Ciebie chociaż parę słów. Zapewne pokażę Ci to dopiero jak będziesz nastolatkiem, jak będziesz się buntował, twierdził, że Cię nie kocham i cały świat będzie dla Ciebie trudny do zrozumienia. Kocham Cię całym moim sercem, ale wierz mi, że nie pozwolę Ci na to, żebyś zniszczył swoje życie nie konfrontując się z problemami. Ucieczka nic nie zmienia, problemy podążają za nami. Nauczyłeś się walczyć o wszystko co chcesz, więc nigdy nie odpuszczaj, nie pozwalaj na to, żeby ktokolwiek Cię skrzywdził, nie poddawaj się tylko dlatego, że uważasz, że ktoś jest silniejszy. Jestem z Ciebie dumna, masz sześć lat i potrafisz czytać i liczyć lepiej niż ja w Twoim wieku. Jesteś małym inżynierem, Twoje budowle i projekty są naprawdę imponujące. Masz ogromną wyobraźnię przestrzenną i umiesz cudownie kreować swój świat. Nie mogę wyjść z podziwu, jak bardzo urosłeś, dojrzałeś i stałeś się małym mężczyzną. Jak dużo zmieniło się w ciągu roku.

Nie ma mnie teraz przy Tobie. Staram się zrobić wszystko, żeby móc zapewnić lepszą przyszłość Tobie i Twojej siostrze. Niestety wiesz, że nie mamy zbyt wiele pieniędzy, mam cichą nadzieję, że to się w ciągu następnego pół roku poprawi. Jesteś mądrym i rezolutnym dzieckiem, rozumiesz więcej niż Twoi rówieśnicy. Bardzo mi przykro, że te parę miesięcy zostało nam zabrane, ale nie miałam już innego wyjścia.

Czas szybko mija, tak niedawno byłeś malutkim szkrabem, który nie umiał nawet mówić, a teraz wyrastasz na cudownego człowieka. Jestem Syneczku najdumnejszą mamą, bo mam tak wspaniałego Syna.

Kocham Cię,

Mama

 Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *